Ľudia v tíme akcie Bez Tabu

 • Michal Fresh Hubčík

  Bez Tabu je preňho jednoducho "hajlajt" leta. Pomáha mu osobnostne rásť, dávať inšpiráciu a aj byť inšpirovaný. Ťažko sa to vysvetluje, prečo takáto akcia je lákavejšia ako dovolenka v exotickej prímorskej destinácii, ale jednoducho je!

  Keď nepracuje tak sa venuje Plusku. Miluje zaujímavé knihy, či seriály hlavne z fantazy. Keď pohybová aktivita, tak určite lezenie, kúpanie hlavne v zime, či turistika a v poslednej dobe bodyweight training. Užíva si aj stolové spoločneské hry, hlavolamy, šach, ethical hacking, či počitačové hry.

  Jeho superschopnosť je, jednoducho, vedieť trafiť klinček po hlavičke, ale aj v tej najmenej vhodnej chvíli zaklincovať to, čo daná osoba, či situácia naozaj nepotrebovala. A tak si striedavo fúka dobité prsty, či užíva smiech, ktorý vyvolal. Hoci nevedomky, ale učí ľudí okolo seba chápať veci v širšom kontexte, a že na blbosti sa hnevať nemá zmysel.

  "Zkusil jsi to. Selhal jsi. To není důležité. Zkus to znovu. Selži znovu. Selži lépe." - Samuel Beckett

 • Zdenka Zdena Podhorská

  Bez Tabu je pre ňu mnoho rokov udalosť leta, nádherne miesto uprostred lazov, čas s priateľmi, priestor, kde sa dejú neuveriteľné veci a kde sa na celý ďaľší rok nabije.

  Keď pracuje, vedie ľudi v platobno - finančnej oblasti. A občas školí. Keď nepracuje, rada chodí, pláva, hrá na husliach a číta mnoho kníh a venuje sa Plusku. Strašne rada spí, túli sa a úplne najradšej má tie také hlboké rozhovory medzi ľuďmi.

  Jej superschopnosť je všetko precítiť a pretože táto schopnosť je "super", dokáže to naozaj prehnať :) špeciálne keď si mnoho vecí nahovorí, ideálne v negatívnom zmysle a potom je z toho hotová :) Na toto má svojich racionálnych kamarátov, ktorí ju vrátia do tých správnych koľají. Zároveň však jej tato schopnosť umožňuje s ľuďmi cítiť a byť starostlivou a láskavou a preto je rada :)

  "Šťastie je tichá, sústavná radosť z drobností." - Pam Brown

 • Daniela Danka Sarvašová

  Bez tabu pre ňu znamená nadšenie, inšpiráciu, skvelú atmošku a energiu, krásnu prírodu, priestor na spoznávanie samej seba a tiež super zábavu. Mesiace prípravy predtým a potom ďalšie mesiace, kedy sa už len teší z tejto letnej akcie :).

  Keď pracuje, tak ako analytik v Softecu zisťuje, čo zákazníci potrebujú od aplikácie, aby boli spokojní a stále, stále sa učí :) Keď nepracuje, venuje sa Plusku, jedným dychom hltá knihy, najradšej fantasy alebo rozprávky :), hrá sa spoločenské hry, spieva si alebo utužuje vzťahy s kamarátmi.

  Jej superschopnosťou je vytváranie agendy na každé stretnutie, štrukturované zoznamy úloh a ich odškrtávanie :). Táto štrukturovanosť jej pomáha vykrývať vrodené chaosenie, ktoré sa prejavuje napríklad tak, že po odchode z miestnosti sa musí niekoľkokrát vrátiť po veci, ktoré zabudla.

  "Kdyby vás celý svět následoval, byly by ste spokojeni s tím, kam jste jej zavedli?" - Neale Donald Walsch

 • Martin Arny Greksa

  Existuje mnoho spôsobov, ako smrteľník môže meniť svet. Bez tabu je jednou z nich. Je to možnosť zatrepať motýlími krídlami a zmeniť osud pár vyvolením ;-)

  Je vášnivý ITčkar pracujúci v “slobodnej firme” v (ne)ďalekej Prahe. Popri tom a dobrovoľníctve na viacerých zážitkových akciách sa snaží držať vo forme a nerobiť tak hanbu svojmu menu.

  Jeho superschopnosť je empatia. Veľmi rýchlo sa naladí na vlnu protivníka, či spoluhrdinu. Žiadna, i sebemenšia emócia mu tak neunikne a je lepšie pred ním nič neskrývať. I tak by Vás odhalil ;-)

  "Dva roky treba, aby sme sa naučili hovoriť, a päťdesiat rokov, aby sme sa naučili mlčať." - Ernest Hemingway

 • Michal Mikele Horváth

  Má rád dobrodružstvo, túži objavovať a zažívať nové veci, spoznávať nových ľudí, rozvíjať sa a posúvať svoje hranice. Toto všetko a ešte oveľa viac chce dopriať aj druhým, najmä mladým. A preto je súčasťou skvelej bandy ľudí, s ktorou môže robiť takú skvelú akciu, akou je Bez Tabu.

  Mikele je čerstvý odídenec z marketingovej branže. Robil v PR. Rozhodol sa splniť si svoj sen - pomôcť mladým ľuďom objaviť svoje kvality a rozvíjať ich, ako kariérny poradca a mentor. Pritom chce zmeniť náš vzdelávací systém. Zavialo ho to na jeho bývalu strednú školu, kde učí a snaží sa rozvíjať svojich študentov. Keď neučí, tak robí workshopy alebo nejakú zážitkovku pre mladých. Má rád, keď si môže pospať, posedieť si pri vínku s priateľmi alebo sa odreagovať pri športe. Uvidíte ho najmä s loptou na nohe či s hokejkou v ruke.

  Mikeleho superschopnosťou je sila srdca. Dokáže ľudí stmeliť, vyhecovať, upokojiť, objaviť v nich, čo sa v nich skrýva a rozdávať pozitívnu energiu. Keď pôsobí príliš pokojne, najmä v hlase, občas sa mu to vymkne spod kontroly a má tendenciu ľúdí uspať. Ale napriek tomu sú ľudia veľmi radi v jeho prítomnosti a cítia sa štastne.

  "Nádej nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že má niečo zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." - Václav Havel

 • Lukáš Šteis

  Pretože rád robí veci, ktoré ho napĺňajú pozitívnou energiou. Pri organizovaní akcie cíti, že niečo odovzdávam druhým. A čím viac odovzdáva, tým viac sa môže sám spoznať a posunúť. Akcia Bez tabu je pre to výborný priestor.

  Momentálne študuje v Bratislave a venuje svoju energiu na to, aby dobyl americkú akademickú pôdu. Keď nesedí v škole a nedoučuje, reprezentuje Slovensko v šerme na zahraničných planšoch, hľadá skryté posolstvá v knihách od Georga R. R. Martina, aktívne reflektuje nad životom a rozvíja si kulinárske schopnosti Prípadne sa hrá na Nintende Pokémonov.

  Lukáš ovplýva jednou unikátnou superschopnosťou - neuznáva lenivosť, jej prejav je jednoducho jasným znamením, že si telo chce oddýchnuť. Popri hektickom živote si rád dopraje vypnutie a poobedie, strávené hraním sa na počítači, mu rozhodne na stresíku nepridá.

  "Boj medzi dobrom a zlom sa vo svete odohráva len vo vnútri každého z nás." - George R. R. Martin

 • Simona Sima Socratousová

  Má rada leto, osobnostný rozvoj, prírodu a silné zážitky. A keď z toho srší dobrá energia, inšpirácia a skvelí ľudia, určite tam nechce chýbať - preto Bez tabu :)

  V pracovnom živote robí niečo podobné, ako Bez tabu, len v trochu "staršej a nudnejšej" verzii :) Pracuje ako HR konzultant vo vzdelávacej spoločnosti, kde robí pre ľudí z korporácií tréningy, assessment centrá, a potom zabrdne aj do marketingu. Vo voľnom čase, keď sa nevenuje rozvoju ľudí pracovne či dobrovoľne, najradšej ulahodí svojej introvertnej stránke časom stráveným pri knihe, jóge, niekedy varením a s blízkymi priateľmi. Okrem týchto stabilných hobby si často nájde nejakú záujmovú novinku - naposledy ju zaujal sketchnoting :)

  Sima má rada rast a nové veci, preto stále vymýšľa - či už nové hobby, aktivity, recepty, blogy. Spolu s potrebou dať všetkému zmysel potom hľadá spôsoby, kde sa to všetko dá využiť a s čím to prepojiť. Táto superschopnosť jej pomáha, keď sa dostane do úzkych - zaručene nájde spôsob, ako z toho von a ešte niečo užitočné z toho vytvoriť.

  "Ľudské správanie nie je určené podmienkami, v ktorých človek žije, ale rozhodnutiami, ktoré vykoná." - Viktor Frankl

 • Milan Miňo Jurík

  Najlepší spôsob ako vybočiť z každodennej rutiny a nemať pritom čas ani na myšlienky aká tá rutina bola, proste prepláchnutie aké má byť aspoň raz za rok.

  Keď pracuje, sedí v kresle a občas niečo povie, niečo typu konštruktívna spätná väzba - inými slovami - uči klavír. Keď nepracuje, tak tiež sedí ale nerozpráva, lebo hrá. A keď nehrá, tak bikuje, posilňuje, je, spí, uči sa čo padne pod ruku alebo sa pripravuje na Americkú univerzitu. No a samozrejam číta A Song of Ice and Fire. Vie aj variť (najmä nemastné palacinky), občas uprace, uvoľní sa večer so známymi či kontempluje nad budúcnosťou alebo premýšľa, koľko bielkovín už do seba v daný deň nacpal :D

  Miňova superschopnosť je megatrpezlivosť, na priam deštruktívnej úrovni!

  "To, že si paranoidný ešte neznamená, že po tebe nejdú!"

 • Miriam Mima Semjanová

  Robi Bez Tabu kvôli jedinečnej atmosfére a kvôli ľuďom, ktorí ho spolutvoria (tím aj účastníci). A takisto rada varí, tak prečo nerozšíriť túto radosť ďalej?

  Mima pracuje v neziskovej organizácií Živica, kde robí na vzdelávacom projekte Sokratov inštitút. Veľa času teda trávi so šikovnými mladými ľuďmi, ktorým nie je jedno ako vyzerá svet okolo nich a snažia sa ho svojou troškou meniť na lepší. Keď nepracuje tak rada chodí na výlety do prírody, cvičí jógu, celoročne sa kúpe v prírodných jazerách a potokoch. A ešte rada trávi čas so svojim manželom a priateľmi.

  Mimina superschopnosť je úprimnosť - nevie klamať. Ani trošku, ani keď sa to hodí, ani keď chce.

  "Chcem byť ochutnávačom," povedal Tracy. "A to Ti kto nahučal?" spýtal sa Valora. "Kto mi nahučal čo?" "Kto ti nahučal, že máš byť ochutnávačom?" "Nikto" "Čo Ty vieš o ochutávaní?" spýtal sa Valora. "Mám rád kávu." povedal Tracy.

Hore