Čo ak chcem ísť na vašu akciu, ale účastnícky poplatok je pre mňa privysoký?

Ak sú peniaze jedinou prekážkou, ktorá ťa delí od našej akcie, radi ti vyjdeme v ústrety. Môžeš požiadať o dotáciu na svoj účastnícky poplatok na ktorúkoľvek našu akciu. Vyplň dotazník na dotacia.plusko.net a zodpovedná osoba z realizačného tímu akcie sa Ti ozve, ako ťa môžeme podporiť.

Aké aktivity sa robia na zážitkových akciách?

Na celý deň je pripravený atraktívny program plný zážitkových aktivít a hier namiešaných z pohybu, tvorivosti, stratégie, zamyslenia a hlavne zábavy. Prinesie Ti to možnosť naučiť sa spolupracovať v tíme, spoznávať prírodu, ľudí i seba a zamyslieť sa nad svojim pohľadom na svet. Večery nám spríjemňuje oheň. To všetko je prepletené príbehmi a skvelými ľuďmi.

Ak mám viac ako 26 rokov, môžem sa zúčastniť vašich akcií?

Naše aktivity sú primárne pre mládež do 26 rokov, ale vek je najmä vecou psychiky :), preto vieme urobiť aj výnimky z tohto pravidla.

Kto sú a ako sú pripravení vedúci zážitkových akcií?

Akcie vedú naši vyškolení inštruktori, ktorí boli predtým tiež účastníkmi na našich akciách. Počas roka organizujeme intenzívne trojdielne školenie (november, február, apríl) akreditované ministerstvom školstva, kde školíme budúcich inštruktorov na prácu s mládežou. Po ukončení školenia získavajú certifikát a stávajú sa inštruktormi zážitkovej pedagogiky.

Ako je možné, že cena vašich akcií je oveľa nižšia ako v iných CK?

V prvom rade nie sme cestovná kancelária, ale nezisková organizácia. Cena je naozaj nižšia, ale to v žiadnom prípade neznamená nižšia kvalita akcií. Snažíme sa cenu akcií prispôsobiť možnostiam mladých ľudí a zahrňuje vždy len skutočné náklady, nie zisk. Naši inštruktori sú dobrovoľníkmi, a preto im neplatíte mzdu.

Akí budú účastníci?

S najväčšou pravdepodobnosťou v mnohom podobní tebe. Príjemní mladí ľudia (štatistika je najväčšie klamstvo, no priemer bude asi 20 rokov), otvorení novým podnetom, s túžbou objavovať a so zmyslom pre zábavu.

Koľko ľudí stretnem?

Tento rok nám kapacity dovoľujú prijať 24 účastníkov. S tímom nás teda bude, ak pôjde všetko podľa plánu, 33. Stretneš teda najviac 32 nových ľudí.

Kto sú ľudia v organizácii?

Plusko tvoria a akcie pripravujú dobrovoľníci/nadšenci, ktorí svoju prácu robia ako hobby a v rámci svojho voľného času. Všetci prešli intenzívnym trojdielnym školením a tým sa stali našimi inštruktormi.

Má vaša organizácia náboženské alebo podobné zameranie?

Nie, naša organizácia nie je založená na žiadnom náboženstve. Sme však samozrejme otvorení všetkým aktívnym mladým ľuďom bez ohľadu na ich vieru, svetonázor, rasu, atď.

Aká bude strava?

Veľmi chutná (už len z toho hľadiska, že budeme v prírode a fyzicky aktívni), domáca, teplá aj studená, čerstvá a pravidelná (5-krát/deň). Jedla bude pre každého dosť. Príbor a taniere all inclusive. Ešus sa však môže zísť.

Môžem si vziať zásoby jedla?

Pokojne. Potrebovať ich určite nebudeš.

Mám si vziať peniaze navyše?

Počas akcie nebude veľa príležitostí využiť tieto zdroje. To však neznamená, že príležitosť nebudeš mať, a preto, ak máš potrebu kúpiť si niečo navyše, si peniaze pokojne vezmi.

Čo všetko potrebujem, aby som sa na akcii cítil komfortne?

Presný zoznam odporúčaných vecí zašleme každému účastníkovi spolu s ďalšími podrobnými informáciami. Každopádne by si si mal zaobstarať: spacák, karimatku, ruksak a čelovku (čelovú baterku).

Môžem pozvať kamaráta?

Kamaráta, kamarátku, priateľa, priateľku, sestru, brata, sesternicu, bratranca, synovca, spolužiakov, susedinu dcéru, kohokoľvek. Čím rôznorodejší ľudia sa stretnú, tým zaujímavejšia a hodnotnejšia akcia bude.

Môžem si vziať hudobný nástroj?

Určite. Každého hudobníka berieme všetkými desiatimi! :)

Môžem si vziať psa?

V rámci plynulosti programu či záujmu účastníkov by domáce zvieratá mohli byť miernou komplikáciou. Ak je to však nevyhnutné z akýchkoľvek dôvodov a tento problém by mal byť jediným dôvodom tvojej neúčasti, radi to s tebou prediskutujeme. Ozvi sa na lula@plusko.net alebo na 0907 063 840.

Stačí mi cestovná taška/kufor?

Určite nie. Je veľmi nepraktické a fyzicky náročné naťahovať sa s nimi lesom. Vezmi si turistický ruksak, ideálne jeden do ktorého sa zvládneš pobaliť.

Budem mať čas na moju rozčítanú knihu?

Ak sa ti počas akcie podarí knihu čo i len raz otvoriť, tak si borec. Boli už takí odvážlivci, no moc tomu nedali. Ak si myslíš, že na nich máš, pokojne si poslúž. Držím palce :)

Budem mať prístup k elektrickej energii?

Áno. Na občasné nabitie mobilného telefónu to určite postačí :D

Ako a kde budem spať?

V spacáku v stanoch alebo ak uprednostníš ešte príjemnejšiu variantu, pod holým nebom. Ak by nás ochromil hurikán, máme k dispozícii aj pevné základy a kvalitnú strechu. :)

A čo hygiena?

K dispozícii budeš mať úplne nové, čisté sprchy (ak uprednostňuješ, celé sám pre seba), a to nonstop. Toalety v dvoch variantách: 1. Ala Latra 2. Ala Príroda.

Bude tam zdravotník?

Áno, každý plusácky tím má minimálne jedného vyškoleného zdravotníka s aktuálne platným certifikátom.

Čo ak ochoriem?

Podľa závažnosti ochorenia ťa buď: 1. pošleme domov, 2. zavezieme domov, 3. zabezpečíme odvoz do nemocnice alebo 4. sa pri malých zraneniach či nevoľnostiach o teba postaráme na mieste.

Je zavedený striktný režim? (Aneb, je večierka o 22.00?)

Určite nie. Je na tebe kedy, ako a s kým pôjdeš spať. Vzhľadom na nabitý program je však ideálne naberať energiu vždy keď je to možné.

Musím mať dobrú kondičku?

Niet sa čoho obávať. Keby aj prišlo k najhoršiemu a ty by si prestal vládať, pamätaj, všetko je dobrovoľné.

Musím sa zúčastniť každej aktivity?

Neboj, do ničoho Ťa nútiť nebudeme. V programe budú výzvy, pri ktorých sa budeš musieť prekonať, ak ich chceš zdolať, no o tom to je. Aj o prekonaní vlastného komfortu. Ak by však bola výzva nad Tvoje sily, určite niečo spolu vymyslíme ;)

Hore